Dermatologia estetyczna

 

Dermatologia estetyczna, w przeciwieństwie do innych zagadnień dermatologi, nie zajmuje się leczeniem chorób związanych ze skórą, lecz na upiększaniu skóry, nadawaniu jej atrakcyjniejszego wyglądu i usuwaniu skutków starzenia się skóry. Ludzie już od zamierzchłych czasów przywiązywali uwagę do swego wyglądu. I choć kanony piękna zmieniały się wraz z upływem czasu, pragnienie bycia pięknym pozostaje niezmienne. Wraz z rozwojem nauki w tym medycyny estetycznej opracowano coraz bardziej zaawansowane techniki korekty twarzy, dostosowane do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta.

 

 

Zabiegi dermatologii estetycznej, stały się na tyle popularne w ostatnich latach, że wraz ze wzrostem zainteresowana na nowe zabiegi “odmłodzenia” twarzy, przybyło wiele prestiżowych salonów urody. Renomowane gabinety kosmetyczne znajdują się przede wszystkim w dużych aglomeracjach miejskich jak Kraków, gdzie znajdziemy gabinet – drpabianczyk.pl/pl , w którym będziemy mogli skorzystać z serii nowoczesnych zabiegów z zakresu dermatologii estetycznej.

 

 

Oczywiście lekarze dermatolodzy czy chirurdzy, różnią się od siebie i w odmienny sposób podchodzą do tego samego problem. Każdy z nich stosuje własne, wypracowane techniki i w indywidualny sposób podchodzi do każdego pacjenta. Niemniej jednak jeśli mamy do czynienia z doświadczonym specjalistą, który na swoim koncie ma znaczną ilość przeprowadzonych zabiegów i operacji, bez obaw możemy oddać się w jego ręce.

 

Wybitnemu specjaliście dermatologii estetycznej, zawsze powinien przyświecać ten sam jeden cel – widoczna korekta miejsc problemowych, które są jasno określone przez pacjenta i lekarza, przy równoczesnym:

 

  • zachowaniu wszelkich środków bezpieczeństwa,
  • naturalności
  • i osiągnięciu satysfakcjonujących efektów

 

Wykorzystanie dermatologii estetycznej jest bardzo szerokie. Wśród oferowanych zabiegów można znaleźć zabiegi zarówno mało inwazyjne, które można zrobić w gabinecie w zaledwie kilka kwadransów, po zabiegi wymagające dłuższej, kilkudniowej rekonwalescencji.