Jak pogodzić się z chorobą i czy pomoc psychologiczna może nam w tym pomóc?

Samotny mężczyzna potrzebujący pomocy psychologa online

Samotny mężczyzna potrzebujący pomocy psychologa

Nawracające dolegliwości i dyskomfort fizyczny, niepokojące objawy sugerujące nieprawidłowe funkcjonowanie organizmu, wizyta lekarska, badania, oczekiwanie na wyniki i diagnoza – choroba nowotworowa. Przytoczony schemat znają wszyscy pacjenci borykający się z rakiem. Doskonale pamiętają swój strach po usłyszeniu diagnozy lekarskiej i niemożność pogodzenia się z tym, że złośliwa komórka chce przedwcześnie zabrać im tak cenne życie, którego jeszcze nie zdążyli w pełni wykorzystać.

 

Załamany mężczyzna po diagnozie lekarskiej

Załamany mężczyzna po diagnozie lekarskiej potrzebujący wsparcia psychologa

W takich sytuacjach psycholog online to pierwsza osoba, do której należy się udać. Dlaczego? O tym opowie nam specjalista z www.psychoterapeuta.online/ , który ze śmiertelnie chorymi pacjentami współpracuje podczas terapii na co dzień:

„W firmie gdzie pracuję, codziennie rozmawiam z ludźmi, którzy walczą z chorobą nowotworową. Ci ludzie nie boją się leczenia, chemioterapii czy cierpienia. Boją się śmierci i tego, że wyrządzą krzywdę swojej rodzinie. W psychoterapii online, którą z powodzeniem prowadzimy już od kilku lat najważniejsze jest to, aby dać pacjentowi do zrozumienia, że współczesna medycyna daje nam ogromne możliwości. Trzeba walczyć i wierzyć, bo stabilizacja psychiczna to pierwszy krok do zwycięstwa”.

Oczywiście psycholog online nie może nas wyleczyć, ale może pomóc nam przebrnąć przez trudny proces leczenia pokazując nam właściwą drogę, którą należy podążać. Choroba nowotworowa to cios dla każdego człowieka, ale nie jest wyrokiem śmierci. Trzeba traktować ją jako bitwę, którą wygramy, która pomoże nam przewartościować dotychczasowe życia i która sprawi, że zaczniemy bardziej dostrzegać swój ziemski byt.