Masaże na ciało

Dobrze dobrany masaż pomaga rozluźnić mięśnie, pobudza krążenie oraz przemianę materii. Dzięki takiej terapii można skutecznie pozbyć się stresu i osiągnąć równowagę ciała jak i umysłu. Co więcej dzięki masażowi leczniczemu nie tylko poprawiamy swoją urodę, ale przede wszystkim pozbywamy się bólu.

Terapia masażem – to pomaga

Zdaniem rehabilitantów masaż jest skutecznym sposobem odzyskania zdrowia i urody. W celu osiągnięcia jak najlepszych efektów zalecane jest regularne korzystanie z dobrodziejstwa masażu, jaki możemy zamówić na przykład w tym miejscu – http://klinika-rehabilitacji.eu. Technik wykonywania masażu jest bardzo dużo. Wymienia się między innymi ugniatanie, głaskanie, rozciąganie czy oklepywanie. Wszystko zależne jest od tego, jakie korzyści ma ze sobą przynieść ten zabieg. Wśród tych najpopularniejszych oferowanych w salonach urody czy innych ośrodkach SPA wymienia się między innymi:

  • masaż klasyczny

  • masaż limfatyczny

  • masaż punktowy

  • masaż aromaterapeutyczny

  • czy masaż gorącymi kamieniami

Masaż klasyczny

W trosce o urodę i własne samopoczucie coraz chętniej korzystamy z zabiegów w salonach spa. Jednym z najpopularniejszych rodzajów masaży jest ten wykonywany techniką klasyczną. Otóż przeprowadza się go techniką ugniatania, co poprawia między innymi funkcjonowanie stawów oraz mięśni. Szczególnie panie upodobały sobie ten zabieg upiększający, ponieważ pomaga w przyspieszeniu przemiany materii praz zapobiega odkładaniu się tkanki tłuszczowej. Zadaniem masażysty jest wykonywanie kulistych ruchów na poszczególnych częściach ciała. Skupia się między innymi na brzuchu, szyi i ramionach. W następnej kolejności przesuwa się w dół i rozmasowuje pośladki, plecy oraz nogi.

Masaż twarzy

Wiele kobiet stara się jak najdłużej zachować młody i piękny wygląd. Jednak walka z oznakami starzenia się skóry wcale nie jest taka prosta. Czasami wystarczy stosowanie odpowiednich preparatów kosmetycznych, jednak w niektórych wypadkach konieczne są specjalistyczne zabiegi w salonach urody. Warto jednak mieć świadomość, że na własną rękę również możemy zadbać o swoją skórę. W jaki sposób? Otóż pomocny staje się chociażby przeciwzmarszczkowy i ujędrniający masaż twarzy. Dzięki temu skutecznie odejmiemy sobie kilka lat.

Taki masaż należy wykonywać regularnie. Najlepiej przy każdej aplikacji kremu nawilżającego, zmywaniu makijażu czy innej pielęgnacji skóry twarzy. Wklepywanie kremu nie tylko poprawi wchłanianie się kosmetyku, ale również wpłynie na pobudzenie krążenia krwi, poprawę kolorytu cery oraz zadziała przeciwzmarszczkowo. W trosce o urodę chyba warto korzystać z takiego zabiegu dla swojego ciała. To najlepsze połączenie tego co przyjemne, z tym co pożyteczne.