Medycyna estetyczna

Medycyna estetyczna podobnie jak chirurgia estetyczna poprawianiem urody. Jednak medycyna estetyczna jest mniej inwazyjna, ponieważ nie polega na przeprowadzaniu operacji. Jeszcze niedawno nie wiele osób decydowało się na zabiegi medycyny estetycznej, jednak nowe technologie sprawiły, że można podkreślić swoje piękno w prostu sposób.Gwiazdy muzyki czy telewizji często decydują się na takie zabiegi, dzięki nim na dłużej zachowają swoją młodość.

Zabiegi medycyny estetycznej:

– powiększanie piersi– wykorzystuje się do tego kwas hialuronowy. Jest to substancja, która w sposób naturalny znajduje się w organizmie pod postacią hialuronianu sodu.

– lifting twarzy – bardzo popularny zabieg, dzięki któremu można odjąć sobie kilka lat. Dzięki niemu zmarszczki zmniejszają się i skóra wygląda młodziej. W tym celu wykorzystuje się botoks, który jest wstrzykiwany i sprawia,że skóra jest delikatna i jędrna.

– toksyna botulinowa- substancja często wykorzystywana w medycynie estetycznej. Stosuje się nią, aby zapobiec pogłębianiu się zmarszczek lub powstawaniu bruzd na czole.