Mezoterapia

Mezoterapia to jeden z zabiegów dermatologii estetycznej. Polega na zastosowaniu substancji leczniczych na skórę. Kobiety mezoterapię stosują na swoje dłonie, które niestety szybko się niszczą, a dzięki zabiegowi mezoterapii będą wyglądać dużo lepiej. Dodatkowo powstrzymuje naturalne procesy starzenia się skóry.

Mezoterapia może być:

igłowa – to zabieg inwazyjny stosowany w gabinetach kosmetycznych. Jest to zabieg bardziej skomplikowany niż mezoterapia bezigłowa, jednak równie skuteczny. Polega na wstrzykiwaniu mieszanek substancji odżywczych, które będą działać regeneracyjnie na skórę.

Zanim preparat zostanie wprowadzony do skóry, pacjent dostaje znieczulenie miejscowe.

bezigłowa – stosowana jest głównie do walki ze skórką pomarańczową i tkanką tłuszczową. Technologia opiera się na zastrzykach z fali elektrycznej z witaminą C, kwasem hialuronowym oraz kolagenem, które sprawią,że skóra będzie elastyczna. Zabieg jest bezbolesny oraz nie wywołuje podrażnień skóry. Poprzez ten zabieg można zlikwidować rozstępy w okolicy ud. Efekty mezoterapii bezigłowej utrzymują się przez co najmniej kilka tygodni. W gabinetach kosmetycznych zaleca się stosowanie 6 zabiegów średnio co dwa tygodnie.