Naukowe innowacje w kosmetyce

Polska wyróżnia się na tle Europy faktem, iż dużą część rynku stanowią polskie marki. Producentów kosmetyków w Polsce jest ponad 400 i ta liczba nadal rośnie. Aby wybić się na tle konkurencji firmy nie muszą obniżać cen, lecz wprowadzić innowacyjne produkty. Wówczas klienci będą zainteresowani nowymi technologiami, które mają poprawić ich cerę.

Firmy kosmetyczne często współpracują z laboratoriami BASF, które pomagają w opracowaniu i stworzeniu nowych produktów. Każdego dnia odbywają się w nich badania, dzięki którym doskonali się produkt. Laboratoria BASF posiadają wieloletnie doświadczenie w tworzeniu projektów i wypuszczaniu nowych produktów na rynek kosmetyczny. Centrum Formulacji oferuje również producentom szkolenia, dzięki którym poszerzy się ich wiedza.

Dzięki Centrum Formulacji BASF co roku do sklepów kosmetycznych trafia niezliczona liczba innowacyjnych produktów, dzięki którym rynek kosmetyczny się rozwija i nie pozostaje w tyle na tle innych krajów Unii Europejskiej.

Centrum Formulacji stara się tworzyć receptury na produkty, na które jest aktualnie zapotrzebowanie na rynku. Dzięki temu firma się rozwija i efekty jej działania są widocznie.