Nowe trendy w kosmetyce

Każdego roku pojawiają się nowe trendy w kosmetyce. Poprzez to widzimy, że rynek kosmetyczny ciągle się rozwija i kremy mogą mieć właściwości nie tylko nawilżające lub przeciwzmarszczkowe. Kremy mogą również zwalczać infekcje, niwelować popękane naczynka oraz sprawić, że skóra będzie wyglądała pięknie i zdrowo.

Mikroplastic – powszechnie stosowany w kosmetykach, jednak z racji tego, iż stanowi 0,5 % całości tego materiału znajdującego się w oceanach, to być może niedługo będzie zabroniony. Póki co w Europie nadal jest stosowany. Z racji tego,że ta technologia jest sprawdzona, to naukowcy już szukają materiału, który będzie w stanie zastąpić mikroplastic.

Mikrobiom – jest to mikroflora, która jest obecnie stosowana w wielu kosmetykach. Dzięki swoim właściwością pozwala zniwelować infekcje bakteryjne ze skóry oraz poprawić jej wygląd. Dodatkowo ma również dobry wpływ na elastyczność skóry.

Elementy naszej diety w kremie to trend, utrzymujący się od wielu lat. Od dawna wiadomo,że dieta ma duży wpływ na naszą skórę, włosy i paznokcie. Każdy kto zdrowo się odżywia wygląda lepiej oraz dopisuje mu zdrowie. Z racji tego producenci kosmetyków starają się dobierać wyciągi z owoców lub warzyw i umieszczać je w swoich recepturach. Dzięki temu w naturalny sposób kosmetyki poprawią naszą cerę.