Zastosowanie peelingów medycznych w dermatologii estetycznej

 

 

Peelingowanie polega na usunięciu defektów kosmetycznych lub zmian chorobowych naskórka lub naskórka i skóry właściwej. Zabieg ten wykorzystuje dermatologia estetyczna. Kraków to miasto, gdzie każdy zabieg dermatologiczny poprzedzony jest głębokim peelingiem. Lekarze zajmujący się dermatologią estetyczną w Krakowie http://drpabianczyk.pl , rekomendują ten sposób oczyszczania twarzy.

Dlaczego peelingi medyczne są tak ważne?

Dzięki stosowaniu peelingów w dermatologii estetycznej usuwane są poszczególne warstwy naskórka. Dermatolodzy z Krakowa podkreślają, iż pozwala to na regulowanie głębokości złuszczania naskórka, co jest niezwykle istotne w oczyszczaniu.
Wykonanie peelingu przed zabiegiem z zakresu dermatologii estetycznej polega na aplikacji odpowiednio dobranej mieszaniny związków chemicznych. Specjaliści z Krakowa podkreślają, że należy pamiętać o określonym stężeniu. Najczęściej stosowany w dermatologii estetycznej jest kwas glikolowy, który otrzymuje się głównie z trzciny cukrowej. W Krakowie stosuje się najczęściej kwas trójchlorooctowy. Wykorzystywana substancja przenika w głąb skóry i ma wpływ na przebudowę kolagenu i elastyny. Wskazaniami do peelingu w dermatologii są np.:

  • Piegi, przebarwienia;

  • Rogowacenie naskórka w wyniku uszkodzenia słonecznego;

  • Blizny;

  • Rozstępy skórne;

  • Suchość skóry

 

Urządzenia wykorzystywane w dermatologii estetycznej w krakowskim gabinecie

Urządzenia wykorzystywane w dermatologii estetycznej