Zastosowanie toksyny botulinowej w zabiegach botoxu

 

Zabiegi przy wykorzystywaniu botuliny cieszą się rosnącą popularnością w Polsce i za granicą. Jedną z nich jest botox. Kraków słynie z przeprowadzania tego rodzaju zabiegów estetycznych. Większość specjalistów ma w swojej ofercie co najmniej jeden preparat z botuliną w głównym składzie, dlatego ważne aby wybrać gabinet jak np. http://drpabianczyk.pl , w którym zabieg botoxu w Krakowie, specjaliści wykonają na najwyższym poziomie.

Kiedy i jak stosowana jest toksyna botulinowa?

Zabiegi botoxu najczęściej polecane są pacjentom, u których występują zmarszczki mimiczne w górnych partiach twarzy. Wstrzykiwanie toksyny skutecznie spłyca lwią zmarszczkę, a oprócz tego kurze łapki i zmarszczki na szyi. Efekt takiego zabiegu wykonanego np. w Krakowie może utrzymać się nawet przez pół roku, co zdecydowanie przemawia na jego korzyść.

Kobieta korzystająca z zabiegu botoxu w Krakowie

Kobieta korzystająca z zabiegu botoxu

W większości przypadków wykonanie takiego zabiegu nie wymaga znieczulenia. W przypadku pacjentów zdecydowanych na botox w Krakowie, wrażliwych na ból przed rozpoczęciem zabiegu aplikowany jest znieczulający krem. Botox na górnej wardze jest poprzedzony znieczuleniem stomatologicznym. Stosowany preparat wstrzykiwany jest przy użyciu cienkiej igły między-skórnie, lub pod nią. Po samym zabiegu przez mniej więcej 4 godziny należy unikać pochylania głowy i pozostawania w pozycji leżącej. Specjaliści z Krakowa odradzają korzystanie z basenów i siłowni przez kilka godzin.